chicness ترکیه سوریه بیانیه کارگران کردستان

chicness: ترکیه سوریه بیانیه کارگران کردستان بین الملل حمله هوایی بین الملل

گت بلاگز اجتماعی ثبت اطلاعات هویتی و پزشکی زائران در مچ‌بندهای هوشمند مخصوص حج

مشاور اجرایی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ثبت اطلاعات هویتی و حساس پزشکی زائران در مچ‌بندهای هوشمند مخصوص حج خبر داد.

ثبت اطلاعات هویتی و پزشکی زائران در مچ‌بندهای هوشمند مخصوص حج

به گزارش گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ طاهر درودی مشاور اجرایی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به مچ بندهای هوشمندی که بنا است امسال به حاجیان داده شود، اظهار داشت: طبق تفاهمی که میان شرکت حج و زیارت کشور عزیزمان ایران و وزارت حج سعودی ها انجام شده، قرار است تهیه، تامین و توزیع این مچ بندهای هوشمند به عهده شرکت حج و زیارت باشد.
مشاور اجرایی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به حوادث رخ داده در دوره های پیشین برنامه حج، این پیشنهاد سعودی ها به همه کشورهای اسلامی بوده تا این مچ بندها را به صورت الکترونیکی طراحی کنند تا توانایی خاصی جهت رهگیری زائر، ثبت اطلاعات و شناسایی هر فرد را در مواقع بحران، اتفاق و یا حتی در شرایط عادی که گم شدن زائر است داشته باشد.

عبارات مهم : طراحی

وی با اعلام اینکه امسال کشور عزیزمان ایران هم اقدام به طراحی این مچ بندها کرده هست، گفت: خیلی از کشورها اقدام به طراحی این مچ بندها در سال های اخیر کرده اند، ولی با توجه به اینکه ما سال گذشته در حج نبودیم، امسال طراحی این مچ بندها به وسیله شرکت حج و زیارت در حال انجام است و در حقیقت ذهنیت اینکه سعودی ها دستبند خاصی را جهت رهگیری به همه زائران خواهند داد اصلا مطرح نیست.
درودی با اشاره به مچ بندهایی که بنا است امسال به وسیله شرکت حج و زیارت طراحی و ارایه شود، اظهار داشت: این مچ بندها امکان رهیابی ندارند و تنها امکان ثبت اطلاعات زائر را خواهد داشت با این نشانه که اگر زائری گم شد یا بیهوش در جایی افتاد و یا به عنوان بیماری ناشناس در بیمارستانی خوابیدن شد و امکان حرف زدن نداشت، بتوان اطلاعات فرد را از روی این مچ بند برداشت و به او کمک کرد.
وی اضافه کرد: اطلاعات ثبت شده است روی مچ بندها مشمول بر اطلاعات هویتی زائر به علاوه بعضی اطلاعات حساس پزشکی او هست؛ به عنوان مثال اینکه زائر بیمار دیابتی است یا خیر، فشار خون دارد یا نه، سابقه بیماری قلبی دارد یا خیر و سایر مواردی که از نظر پزشکی مهم است به طور خلاصه روی این مچ بندها ثبت خواهد شد.
مشاور اجرایی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به وقت ارایه این مچ بندها به زائران گفت: قاعدتا بعد از ثبت اطلاعات زائران و بعد از اتمام معاینه زائران به وسیله پزشکان و ثبت همه اطلاعات زائران در سامانه، از مجموع همه این اطلاعات مچ بندهایی تهیه و به مدیران کاروان ها داده می شود تا قبل از اعزام زائران در کاروان ها این مچ بندها توزیع شود.
برگزاری دوره 10 ساعته و دو روزه آموزش کمک های اولیه و مدیریت بحران به عاملان حج
وی با اشاره به تغییرات برنامه آموزشی امسال زائران گفت: امسال علاوه بر آموزش امدادونجات، کمک های اولیه، خود امدادی و فوریت های پزشکی به زائران، در سطح خیلی وسیع تری جهت مجموعه عاملان که مشمول بر مدیران کاروان ها، مدیران مجموعه ها به همراه معاونان و عوامل آنها هست، دوره آموزشی 10 ساعته کاملی را به صورت تئوری و عملی در استان ها برگزار خواهیم کرد.
درودی با اشاره به اینکه شرکت حج و زیارت، استان ها را در کشور به 7 قطب تقسیم کرده هست، گفت: این 7 قطب با توجه به نزدیکی محل های استان ها به 7 منطقه در استان های بزرگ تر مثل تبریز، شیراز، اصفهان، کرمان و چند استان دیگر تقسیم شدند و در 2 روز کامل عوامل و عاملان آموزش ها را به صورت کامل فرا خواهند گرفت.
وی ادامه داد: از این دو روز آموزشی یک روز کامل در اختیار شرکت است جهت اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های خود شرکت و یک روز کامل دیگر در اختیار مرکز پزشکی خواهد بود جهت آموزش کمک های اولیه، خودامدادی، دگرامدادی، فوریت ها و مدیریت سامانه حوادث و بحران به همراه ساختاری که جهت این برنامه تهیه شده است است و همچنین کد 2 افراد که باید در موقعیت بحران فعال شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: طراحی | پزشکی | زائران | اطلاعات | حج و زیارت | اخبار هلال احمر | مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر | زائران حج تمتع

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog