chicness ترکیه سوریه بیانیه کارگران کردستان

chicness: ترکیه سوریه بیانیه کارگران کردستان بین الملل حمله هوایی بین الملل

گت بلاگز فرهنگی هنری روایت شنیدنی حاج حسین یکتا از دو نیمه سیب

سومین قسمت برنامه تلویزیونی «ماه نشان» با حضور حاج حسین یکتا و فاضل درخشان از فعالان قرآنی کشورمان پخش شد.

روایت شنیدنی حاج حسین یکتا از دو نیمه سیب

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت به نقل از روابط عمومی شبکه افق؛ سومین برنامه تلویزیونی «ماه نشان» با عنوان «دینداری فردی و دینداری اجتماعی»، پنجشنبه شب 11 خردادماه روی آنتن شبکه افق رفت.
در این برنامه با اجرای حسین قرایی، دو مهمان خاص حضور داشتند؛ حاج حسین یکتا از فعالان فرهنگی کشورمان و مجری سری نخست «ماه نشان» که بینندگان شبکه افق او را به خوبی به یاد می آورند.

عبارات مهم : انقلاب
یکتا در این برنامه با اشاره به خدمات شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب به مردم اظهار کرد: آنها حتی بعد از شهادتشان هم به صورت معنوی حامی مردمشان هستند و شبهای تاریک را با نور خود روشن می کنند.

وی افزود: یکی از بزرگترین خدماتی که امروز صورت می گیرد، خدمت شهدا به نسل جوان، دختران و پسرانی است که شاید چندان با آموزه های مربوط به جهاد و شهادت آشنا نیستند ولی با عنایات شهدا، در مسیر نورانی آنها قرار می گیرند.
این فعال فرهنگی با بیان خاطره ای از شهید بابایی عنوان کرد: این شهید بزرگوار می گوید خلبانی را از نماز آموختم. زمانی که در آمریکا بودم هم اتاقی غربی من به فرمانده اطلاع داد که من اهل نماز هستم، هنگامی که از من در این زمینه توضیح می درخواست کردند من در حال نماز بودم و او به من می نگریست و گفت کسی که به چیزی این همه اعتقاد دارد، در حرفه خلبانی اش هم موفق خواهد بود. بعد تو را تایید می کنم.
وی با اشاره به انتشار کتاب خاطرات خود با همکاری یکی از نویسندگان گفت: از حضرت آقا شنیدم که رزم یک رزمنده تمام نمی شود تا زمانی که خاطراتش را منتشر کند و به همین علت دست به چنین اقدامی زدم.
یکتا افزود: اوایل انقلاب بود که حضرت امام (ره) وارد قم شدند و منزل ما نزدیک آیت الله میانجی بود. امام به منزل ایشان مشرف شدند و بعد از اینکه خارج شدند، من تکه ای از سیبی که در بشقاب ایشان بود را خوردم و همین اتفاق در مورد حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب نیز رخ داد. اولی مربوط به دوران جنگ و دومی بعد از دفاع مقدس بود و به همین علت در نظر دارم خاطراتم را که مربوط به جنگ سخت و نرم در سال های بعد از انقلاب هست، با عنوان «دو نیمه سیب» منتشر کنم.
این فعال فرهنگی کشورمان با بیان اینکه شهید جعفر احمدی میانجی، کسی بود که دست ما را گرفت و به جبهه برد خاطرنشان کرد: او کسی بود که به علاقه امام عصر (عج) همه فعالیتهایش را انجام می داد و ظهر روز نیمه شعبان هم به شهادت رسید، او تأثیر زیادی روی من داشت و به خاطر دوستی با او، اسم پسرم را هم جعفر گذاشته ام.
وی به ارتباط نیرومند و عمیق میان رزمندگان دوران دفاع مقدس با اهل بیت (ع) و مسئله ولایت پرداخت و گفت: اگر دغدغه اهل بیت (ع) را داشته باشیم و قیام لله کنیم، شهدا نیز دست ما را می گیرند.
در ادامه مستندی اطراف فعالیت های فاضل درخشان از فعالان قرآنی کشورمان پخش شد، مردی که جهت تشویق کودکان و نوجوانان به شروع کارهای قرآنی، به آنها جایزه می دهد و عقیده دارد اگر از این سنین شروع کنیم، عملکرد موفق تری در آینده خواهیم داشت.
پس از آن شاهد گفتگوی حسین قرایی و فاضل درخشان بودیم؛ او که تربیت بیش از 1140 قرآن آموز نوجوان را بر عهده داشته است با اشاره به زندگی پدرش که قرآن را هر لحظه همراه داشت و به مفاهیم آن عمل می کرد، گفت: انس خانواده ام با کلام وحی موجب شد من هم به این مسیر رو بیاورم.
وی افزود: عقیده دارم یک مداح نباید فقط مردم را بگریاند؛ بلکه باید مخاطبانش را به مسیر اهل بیت (ع) هدایت کند وگرنه کاری انجام نداده هست. کار خودم را از یکی از هیئت های مذهبی شروع کردم و امتحانی راحت بین نوجوانان برگزار کردم و جالب اینکه ده ها نفر در آن مسابقه شرکت کردند و خانواده ها هم حامی کار بودند.
درخشان با بیان اینکه مسجد مکانی نورانی جهت کارهای فرهنگی و قرآنی هست، خاطرنشان کرد: با این حال باید دانست که می توان در منزل هم کار قرآنی انجام داد و با راحت ترین امکانات، به ترویج فرهنگ کلام وحی و اهل بیت(ع) پرداخت.
این خیّر و فعال قرآنی و فرهنگی ادامه داد: هیچ وقت فعالیت های قرآنی به کار و زندگی ام لطمه نزده هست، ساعت ورود و خروج نوجوانان به محل کار و منزل مشخص است و با وجود مراجعه زیاد، هیچ وقت خللی ایجاد نشده هست.
حاج حسین یکتا هم در این برنامه با اشاره به فعالیت های فاضل درخشان گفت: زیاد پرسشها ما مربوط به این است که حرکت مورد نیاز را داریم ولی برکت مورد نیاز را نمی بینیم و این هم دلایل خودش را دارد.
وی افزود: اگر کار از روی عقیده و دل باشد، عطر و نورانیت خودش را دارد و در واقع کار فی سبیل الله، با عنایات الهی پیش می رود و نیازی نیست که دلواپس پرسشها باشیم.
یکتا تصریح کرد: حضرت امام (ره) زمانی فرمودند می توانیم با مسئله وقف، کشور را اداره کنیم؛ طی همین مناظره های اخیر میان کاندیداهای ریاست جمهوری، به این مسئله فکر می کردم که اگر به جای این همه پیشنهادات مختلف، به فرهنگ وقف توجه کنیم، بسیاری از پرسشها حل خواهند شد.
وی با بیان اینکه مومنان و اهل دل باید نسبت به اجتماع خود حساس باشند و جهت حل پرسشها جوانان تلاش کنند، گفت: کاری که آقای درخشان انجام می دهد، واقعا درخشنده است و عملی جهادی، امتی و مردم نهاد محسوب می شود.
پخش مستندی دیگر در مورد فعالیت های فاضل درخشان بخش دیگری از «ماه نشان» پنجشنبه شب را تشکیل می داد که زیاد به گفتگو با والدین کودکان و نوجوانانی تخصیص داده شده است داشت که نزد او مشغول آموزش قرآن هستند.
گفتنی هست؛ برنامه تلویزیونی «ماه نشان» طی ماه مبارک رمضان، سه شنبه تا پنجشنبه شب ها ساعت 22:00 به صورت زنده روی آنتن شبکه افق می رود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انقلاب | برنامه | برنامه ماه نشان | شبکه شما | دینداری فردی | حاج حسین یکتا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog